Porovnat nabídky

Výlety po Čechách

Výlety po Čechách
Většina vyhledává zahraniční výlety a nevidí a nezná možnosti výletů po České republice, kterých je velké množství. Existuje spoustu sportovních výletů, ať už na cyklistickém kole či pěší turistikou, kulturních výletů za památkami v podobě zámků, hradů, kostelů a chrámů nebo výletů do přírody v okolí jezer, rybníků, hor nebo jiných přírodních úkazů.
Top 8

Tipů na výlet je spoustu, podíváme se na žebříček nejlepších dvaceti tipů, které jsou mezi lidmi nejnavštěvovanějšími.

1. Pražský hrad

Číslo jedna asi nepřekvapí nikoho z nás, pražský hrad se stále řadí mezi nejvíce oblíbené a vyhledávané kulturní zážitky. I přesto, že spoustu z nás pražský hrad zná a viděla, najde se mnoho lidí, kteří hrad ještě nenavštívili.

2. Pražská zoologická zahrada

Hned na druhém místě se řadí zoo v Praze, která je největší zoologickou zahradou v Čechách. Tento výlet je vhodný především pro rodiny s dětmi. V zoo najdete pavilony Indonéské džungle, expozici lachtanů, Rákosův pavilon nebo se zajdete podívat na Richarda do pavilonu goril.

3. Národní muzeum Praha

Národní muzeum v Praze je největším muzeem v České republice. V muzeu najdete 5 oblastí: přírodovědeckou, historickou, oblast české hudby, Náprstkovo muzeum a Knihovnu Národního muzea. Můžete se těšit na rozsáhlé sbírky a vše si užijete v krásné, historické budově Národního muzea.

4. Centrum Babylon v Liberci

Aquapark v Liberci se řadí mezi nejoblíbenější. Skvělý tip na výlet pro rodiny s dětmi. Těšit se můžete na spoustu tobogánů, divokou řeku, mořský svět, na oběd si zajít do jedné z restaurací neb navštívit saunový svět.

5. Státní zámek Lednice

Zámek Lednice je součástí Lednicko-valtického areálu, který patří do UNESCA. Na zámku si můžete zvolit jednu z prohlídkových tras nebo navštívit francouzskou zahradu s rozsáhlým parkem.

6. Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn znáte z filmů i pohádek. Nachází se kousek od Prahy a byl postaven Karlem IV. Můžete zvolit prohlídku hradu, také prohlídku korunovačních klenot, které jsou na hradě uloženy, nebo se jen kochat výhledem a projít okolní krajinu.

7. Zámek Červená lhota

Zámek Červená lhota znáte ze spousty pohádek, příkladem je Zlatovláska nebo Princezna na hrášku. Na zámku si můžete prohlédnout expozici sklepení, expozici podkrovních pokojů nebo se projet na loďce po zámeckém rybníku.

8. Prachovské skály

Prachovské skály jsou skvělou volbou pro výlet do přírodních krás. Zvolte si jednu z turistických tras plných vyhlídkami. Prachovské skály nabízí také Vyhlídku Českého ráje, Císařskou chodbu nebo koupaliště U Pelíška.

 

img

alsaut

Související příspěvky

Tip na výlet. Na kole i pěšky do Českého ráje.

Nevíte kam vyrazit na výlet? Zajeďte si do Českého ráje. Je to úžasná krajina s krásnými skálami, hrady i městečky. Je zde mnoho k vidění a to nejen pěšky, ale i na kole. Český ráj

Pokračovat ve čtení
alsaut
od alsaut

TIP NA VÝLET – ZÁMEK BUČOVICE

Na jihovýchodní Moravě asi 30 km od Brna se nachází město Bučovice, jehož dominantou je naprosto unikátní architektonická památka - zámek Bučovice. Vyniká třípatrovým arkádovým nádvořím s bohatou reliéfní výzdobou zobrazující nejrůznější motivy, v celé Evropě se vyskytuje velmi málo staveb tohoto typu. Zámek byl vystavěn ve stylu italské pozdní renesance.

Pokračovat ve čtení
alsaut
od alsaut

Ubytování v soukromí, na co si dát pozor.

Jestliže se chystáte do zahraničí či na tuzemskou cestu, ať už na krátký výlet, dovolenou, či pracovní cestu a chcete vyzkoušet ubytování v soukromí, máme pro vás pár rad a tipů. Na co si dát pozor a jak si užít svůj pobyt bez komplikací. Výběr ubytování

Pokračovat ve čtení
alsaut
od alsaut

Vstoupit do diskuze.