Porovnat nabídky

Ubytování v soukromí, na co si dát pozor.

Ubytování v soukromí, na co si dát pozor.

Jestliže se chystáte do zahraničí či na tuzemskou cestu, ať už na krátký výlet, dovolenou, či pracovní cestu a chcete vyzkoušet ubytování v soukromí, máme pro vás pár rad a tipů. Na co si dát pozor a jak si užít svůj pobyt bez komplikací.

 

Výběr ubytování

Základním tématem, které vás bude zajímat při cestě mimo své bydliště je, kde budete bydlet. V nabídce je mnoho různých možností ubytování. Můžete si vybrat hotel, hostel, ubytovnu, penzion, apartmány, motel, letní byt, stan nebo privat, což je ubytování v soukromém bytě či domě.

Pro výběr ubytování v soukromí můžete zvolit internetové stránky nebo také různé aplikace, které vám najdou nejvhodnější a nejbližší možnost ubytování. Tato forma dočasného bydlení je velmi moderní záležitostí. V nabídce jsou už nejen chalupy nebo vily, ale také byty, kde můžete jen přespat a jít dál. Ubytování v soukromí má mnoho výhod, ale také nevýhod.

 

Na co si dát pozor

Systém ubytování v soukromí je založen převážně na důvěře. Výhodou tohoto ubytování bývá zpravidla, že je levnější, než hotel, ale má také některá úskalí. Především jste v dočasně pronajatém bytě zcela sami a nemáte žádnou obsluhu jako v hotelu, což je dobré, pakliže hledáte soukromí nebo nepotřebujete nadměrný komfort.

Můžete si pronajmout celý dům, ale také jen jeden pokoj. V tom případě může nastat problém s dalšími nájemníky, které vůbec neznáte. Dbejte na to, aby pokoj byl uzamykatelný a raději si noste cenné věci sebou. V žádném případě je na pokoji nenechávejte jen tak povalovat. V některých ubytovacích zařízeních se můžete sejít také s dalšími osobami na pokoji. Raději buďte obezřetní jak je místnost velká a kolik je v ní uvedeno postelí, jestliže chcete být sami. Pokud toužíte po adrenalinu a nových přátelství můžete se do společného ubytování v jednom pokoji vrhnout po hlavě.

Dávejte si pozor na falešné inzeráty, které vyžadují platby předem. Raději si udělejte pouze rezervaci a neposílejte rovnou celou částku peněz. Volte ta ubytovací zařízení, která upřednostňují celou platbu až na místě. Abyste nepřišli o peníze a nakonec bylo ubytování stornováno nebo vás napálili podvodníci.

Zavádějící mohou být také fotky ubytování. Může se vám stát, že na fotkách uvidíte krásný byt s vybavením. Když však přijedete, čeká vás tuhá palanda a nedostanete se ani ke konvici na ohřátí vody. Raději si na ubytování přečtěte recenze od osob, které v místě již bydlely, pokud je to možné.

 

Jak se vyhnout případným potížím

Pokud se chystáte na delší pobyt například do zahraničí či jiného města v Česku kvůli práci či studiu je dobré si na místo předtím zajet a ubytování prohlédnout. Tato cesta se vám rozhodně vyplatí. Je to lepší, než potom tři měsíce či půl roku bydlet v nevyhovujícím prostředí.

Dbejte také na dopravní dostupnost v lokalitě. Jestliže hledáte ubytování, které je levnější, měli byste myslet na to, že v odlehlejších částech měst bývá také slabá doprava. Může se vám pak stát, že budete do práce či školy jezdit až hodinu. Nemluvě o úmorné cestě rozpáleným městem až na pláž při dovolené. Vždy si zjistěte spoje a jejich četnost.

Populární je také přijet na místo a rovnou tam si hledat ubytování. To se vám může vyplatit, ale i nemusí. Raději si dopředu prohlédněte na internetu, jaké jsou možnosti, než abyste pobíhali zmateně po městě a pak spali pod mostem. Ne vždy se dostanete do destinace, na kterou míříte v hodinu, jakou jste si naplánovali. Dost často se mohou díky dopravní situaci zpozdit spoje nebo stát nějaká neočekávaná událost a vy budete na místě uprostřed noci marně hledat, kde přespat.

Při výběru ubytování v soukromí rovněž čtěte pečlivě podrobnosti ubytování, aby vám neunikla nějaká nepříjemná skutečnost a komunikujte aktivně s pronajímatelem. Pro případ nouze mějte v záloze další možnosti, kde přespat.

img

alsaut

Související příspěvky

Tip na výlet. Na kole i pěšky do Českého ráje.

Nevíte kam vyrazit na výlet? Zajeďte si do Českého ráje. Je to úžasná krajina s krásnými skálami, hrady i městečky. Je zde mnoho k vidění a to nejen pěšky, ale i na kole. Český ráj

Pokračovat ve čtení
alsaut
od alsaut

TIP NA VÝLET – ZÁMEK BUČOVICE

Na jihovýchodní Moravě asi 30 km od Brna se nachází město Bučovice, jehož dominantou je naprosto unikátní architektonická památka - zámek Bučovice. Vyniká třípatrovým arkádovým nádvořím s bohatou reliéfní výzdobou zobrazující nejrůznější motivy, v celé Evropě se vyskytuje velmi málo staveb tohoto typu. Zámek byl vystavěn ve stylu italské pozdní renesance.

Pokračovat ve čtení
alsaut
od alsaut

Výlety po Čechách

Většina vyhledává zahraniční výlety a nevidí a nezná možnosti výletů po České republice, kterých je velké množství. Existuje spoustu sportovních výletů, ať už na cyklistickém kole či pěší turistikou, kulturních výletů za památkami v podobě zámků, hradů, kostelů a chrámů nebo výletů do přírody v okolí jezer, rybníků, hor nebo jiných přírodních úkazů. Top 8 Tipů na výlet je spoustu, podíváme se na žebříček nejlepších dvaceti tipů, které jsou mezi lidmi nejnavštěvovanějšími. 1. Pražský hrad ..........

Pokračovat ve čtení
alsaut
od alsaut

Vstoupit do diskuze.