Porovnat nabídky

Tip na výlet. Na kole i pěšky do Českého ráje.

Tip na výlet. Na kole i pěšky do Českého ráje.

Nevíte kam vyrazit na výlet? Zajeďte si do Českého ráje. Je to úžasná krajina s krásnými skálami, hrady i městečky. Je zde mnoho k vidění a to nejen pěšky, ale i na kole.

 

Český ráj

Český ráj je nádherný kout Česka, který se rozkládá ve středním Pojizeří. Obsahuje několik malebných městeček s nádherně malovanými domky a náměstími, jako je Jičín, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště nebo Sobotka. Ty jsou výchozími místy na mnoho turistických tras, které se zde nacházejí.

V Českém ráji je také několik hradů a zřícenin, z nichž nejzajímavější jsou Trosky. Známé jsou rovněž Prachovské skály, ve kterých se natáčely některé české pohádky a jsou protkány turistickými stezkami. Český ráj je chráněnou krajinnou oblastí, vyskytuje se zde hojně zvěře a také ohrožených druhů rostlin.

 

Turistické cíle

Skalní města jsou velmi oblíbeným turistickým cílem. Prachovské skály, Hruboskalské skalní město a Mužský. Skály zde vytvořily fascinující trasy, které vedou různými průchody mezi nimi, kde jsou nastavěny žebříky a dřevěné chodníčky. Je to fascinující podívaná. Tato místa jsou rovněž oblíbena u horolezců. Avšak i běžný turista se může pokochat jejich krásou a projít si stezky po úzkých pěšinkách mezi skalami. Jsou zde také vyhlídky, kde si můžete užít nádherné výhledy. Vedou tudy rovněž cyklotrasy.

Zřícenina Trosky je zřícenina hradu, stojícího vysoko na skalním masivu nad otevřenou krajinou. Má dvě věže a je možno se k hradu dostat a prohlédnout si jej. Hrad pochází ze 14. století a je symbolem tohoto krásného kraje.

Hrad Kost je hrad pocházející z období gotiky. Není na kopci, jako mnoho jiných hradů, ale v údolí. Obklopují jej tři rybníky, které vytvářejí společně nádherné pohledy. Je přístupný také na kole a obklopen mohutnými lesy, které navazují na skalnatá údolí, která jsou jedna z nejkrásnějších v oblasti.

Město Jičín je ideálním místem pro výlet. Má romantické náměstí, zámek a několik kostelů. Nachází se zde také Věž, která je zajímavou pamětihodností. Měšťanské domy jsou krásně barevné a v jejich spodní části stojí oblouky.

Hrad Valdštejn pochází z 13. století a je mimo jiné zajímavý tím, že se zde nachází skutečná podobizna Karla Hynka Máchy, která je umístěna v kapličce. Hrad samotný se rozkládá na kopci v lese a vede k němu turistická trasa po červené a zelené značce z nejbližšího parkoviště. V blízkosti hradu se nachází přírodní rezervace Hruboskalsko, kde jsou také skalní města a věže.

 

Turistické trasy pěší i cyklo

Oblíbenou cyklotrasou i pro pěší je na horu Kozákov. Je to nejvyšší hora v Českém ráji a měří 744 m. Na vrcholu se nachází turistická chata a rozhledna, ze které jsou výhledy do daleké krajiny. Vychází se z parkoviště u Riegerovy chaty.

Přes Prachovské skály vede několik turistických okruhů, které jsou jak pro pěší, tak také na kole. Výchozím bodem je vesnice Prachov. Po cestě je několik vyhlídek a také Šikmá věž.

V Českém ráji je mnoho míst k vidění a také tras, kde se můžete projít i projet. Hradů, zámku a přírodních krás je zde plno. Stačí si jen vybrat a vydat se na v

img

alsaut

Související příspěvky

TIP NA VÝLET – ZÁMEK BUČOVICE

Na jihovýchodní Moravě asi 30 km od Brna se nachází město Bučovice, jehož dominantou je naprosto unikátní architektonická památka - zámek Bučovice. Vyniká třípatrovým arkádovým nádvořím s bohatou reliéfní výzdobou zobrazující nejrůznější motivy, v celé Evropě se vyskytuje velmi málo staveb tohoto typu. Zámek byl vystavěn ve stylu italské pozdní renesance.

Pokračovat ve čtení
alsaut
od alsaut

Ubytování v soukromí, na co si dát pozor.

Jestliže se chystáte do zahraničí či na tuzemskou cestu, ať už na krátký výlet, dovolenou, či pracovní cestu a chcete vyzkoušet ubytování v soukromí, máme pro vás pár rad a tipů. Na co si dát pozor a jak si užít svůj pobyt bez komplikací. Výběr ubytování

Pokračovat ve čtení
alsaut
od alsaut

Výlety po Čechách

Většina vyhledává zahraniční výlety a nevidí a nezná možnosti výletů po České republice, kterých je velké množství. Existuje spoustu sportovních výletů, ať už na cyklistickém kole či pěší turistikou, kulturních výletů za památkami v podobě zámků, hradů, kostelů a chrámů nebo výletů do přírody v okolí jezer, rybníků, hor nebo jiných přírodních úkazů. Top 8 Tipů na výlet je spoustu, podíváme se na žebříček nejlepších dvaceti tipů, které jsou mezi lidmi nejnavštěvovanějšími. 1. Pražský hrad ..........

Pokračovat ve čtení
alsaut
od alsaut

Vstoupit do diskuze.